Міжнародні новини, Новини

У Литві можуть заборонити транзит білоруських добрив

Уряду і Сейму Литви пропонують накласти санкції на продукцію, що імпортується з Білорусі та закуповується або поставляється з цієї країни. Це також запобігло б транзиту добрив «Білоруськалію» через територію Литви, передає Rail.insider із посиланням на delfi.

Міністерство транспорту та комунікацій Литви зареєструвало законопроєкт щодо застосування економічних та інших санкцій щодо Республіки Білорусь, необхідних для забезпечення національної безпеки.

За заявою відомства, закон спрямований на забезпечення інтересів безпеки Литви та громадськості, які порушуються через гібридну агресію, що здійснюється Білоруссю.

У пояснювальній записці до проєкту закону акцентується, що кожна держава ЄС у винятковому порядку відповідає за власну національну безпеку, тому має право вирішувати, що потрібно зробити для її забезпечення.

«Угоди, які були укладені до введення санкцій у Литві, негайно мають бути розірвані в односторонньому порядку або за згодою сторін, або їх виконання має бути зупинено на час дії санкцій. Забороняється укладати угоди, реалізація яких суперечила б санкціям, що діють у Литві», — йдеться у листі.

Якщо закон ухвалять, уряд встановить тривалість дії санкцій, порядок їх скасування, продовження, а також винятки та дії, які зобов’язані чи не можуть вчиняти фізичні та юридичні особи.

Як стверджує міністерство, після ухвалення закону через обмеження бізнес може зазнати збитків, тому пропонується встановити перехідний період для підготовки до цього.

Зауважимо, що минулого тижня набули чинності санкції США щодо «Білоруськалію», але транзит добрив цього виробника через Литву не зупинився, оскільки білоруське підприємство ще у листопаді здійснило авансові платежі за залізничні перевезення.

Після набрання чинності санкціями уряд Литви заявив про прагнення розірвати договір Литовської залізниці з «Білоруськалієм», хоча зазначає, що санкції США безпосередньо не застосовуються до транзиту добрив у Литві.

Читайте також