Литовський оператор залізничних вантажних перевезень LTG Cargo запустив пілотний проєкт: спеціально підготовлений собака-робот обходитиме вагони та використовуватиме штучний інтелект для пошуку несправностей у їхніх частинах. Про це пише RAIL.insider із посиланням на інформацію компанії.
Фахівці з експлуатації рухомого складу LTG Cargo зараз «навчають» робота знімати зображення деталей та елементів вагонів, аби спеціально розроблена система могла розпізнавати в них різні дефекти та несправності. Планується, що робот буде автономно обходити вагони довжиною 600–800 м і перевіряти стан візків, букс, гальм, автозчіпних муфт та інших елементів рухомого складу.
Після реалізації цього пілотного проєкту та оцінки можливостей робота-собаки й ефективності таких перевірок компанія ухвалить рішення про придбання додаткових роботів та їхнє постійне використання на великих залізничних вантажних станціях.
Окрім того, LTG Cargo активно використовує новітні автономні технології.
Так, компанія придбала й ефективно використовує американські дрони для перевірки вагонів згори. Також у депо рухомого складу компанії в Радвілішскісі є зварювальний робот, який сканує контур геометрично складної деталі вагою 500 кг за 90 секунд, порівнює його зі стандартом, що зберігається в пам’яті, та ухвалює рішення про необхідність відновлення і його розмір.
Як повідомлялося раніше, LTG Cargo використовує дрони для огляду вагонів.
Читайте новини та ексклюзивні інсайди від RAIL.insider на Viber. Жодного спаму — лише найважливіше про залізницю.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики










