Міжнародні новини, Новини

У РЖД нестача тяги через локомотиви, що «застрягли» в Україні, — ЗМІ (доповнено)

Російські металурги скаржаться на затримки із перевезеннями продукції через нестачу локомотивів. Про це заявили представники асоціації «Русская сталь», передає Rail.insider із посиланням на «РЖД-Партнер».

Як пише видання, «питання про нестачу магістральних локомотивів непросте». З одного боку, у вересні 2021 року їхня загальна кількість зросла до 11 тис. 671 одиниці у середньому на добу, що на 9,3% вище за аналогічний показник роком раніше. З іншого боку, за даними асоціації металургів, неробочий парк магистральних локомотивів РЖД збільшився на 16% до рівня 2020 року.

«За даними джерела серед операторів, частина тяги застрягла в Україні, де Укрзалізниця, якій катастрофічно не вистачає тяги, затримала два десятки російських локомотивів, щоб використовувати їх для власних потреб. Це призвело до конвенції на перевезення у бік України з боку ВАТ «РЖД», — повідомляє видання.

Працівники Укрзалізниці неодноразово порушували питання про те, що на лініях УЗ працює чимало локомотивів РЖД. Зокрема, світлину такого електровоза на станції Конотоп 7 жовтня на своїй сторінці у Facebook оприлюднив машиніст моторвагонного депо Чернігів Андрій Бойкачов.

Водночас у Департаменті локомотивного господарства АТ «Укрзалізниця» виданню Rail.insider заперечили інформацію про затримки магістральних електровозів РЖД на території України. «Ми працюємо згідно з договорами, ніяких затримок наразі немає», — повідомили у профільному департаменті. Проте кількість локомотивів, що перебувають в Україні, не уточнили.

Читайте також