У справі про розкрадання 15 млн грн під час закупівель фарб і лінолеуму для АТ «Укрзалізниця» завершено слідство. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно чотирьох осіб, підозрюваних у заволодінні коштами АТ «Укрзалізниця» на суму понад 15 млн грн під час публічних закупівель фарб та лінолеуму. Наразі за дорученням прокурора САП детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.
Серед підозрюваних:
- особа, яку слідство вважає організатором злочину;
- два представники підприємств-постачальників;
- колишній заступник філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця».
Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.
«У межах досудового розслідування встановлено, що у 2022 році організатор злочину, діючи спільно з підконтрольними службовими особами філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця», забезпечив перемогу в тендерах на закупівлю фарби та лінолеуму для потреб Укрзалізниці наперед визначених товариств. Якщо в тендері брала участь непідконтрольна компанія або цінова пропозиція була занизькою, його скасовували», — зауважується у дописі.
У подальшому між АТ «Укрзалізниця» та товариствами-переможцями укладали відповідні угоди, при цьому вартість поставки фарб і лінолеуму була значно завищена.
Реалізація схеми упродовж вересня 2022 року—квітня 2023 року завдала АТ «Укрзалізниця» збитків на суму понад 15 млн грн, якими заволоділи учасники злочину.
Додається, що у лютому—квітні 2023 року ці ж особи у такий спосіб намагалися заволодіти коштами на закупівлі фарб, але цьому завадило розслідування НАБУ і САП. У зазначеному епізоді їхні дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.
Як повідомлялося раніше, в Укрзалізниці викрито розкрадання на фарбах та лінолеумі на 15 млн грн.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики











