Міжнародні новини, Новини

Тепловоз на рослинній олії успішно випробували у Великобританії  

DB Cargo UK успішно провела випробування локомотива, що на 100% використовує поновлюване пальне – гідроочищену рослинну олію (HVO). Про це пише Rail.insider із посиланням на Railway Supply.

Поїзд протестували на вантажному складі компанії в депо Toton у Ноттінгемширі, де традиційне дизельне пальне замінили на більш екологічно чисте.

Тепловоз класу 67 пройшов випробування до повної потужності (3200 к. с.), моніторинг не виявив негативного впливу на роботу двигуна. DB Cargo планує перейти до випробувань палива HVO в реальних умовах на вантажних локомотивах класів 67 і 66. Також заплановані тестування парку локомотивів класу 60.

Паливо виробляється шляхом гідроочищення із рослинних олій або тваринних жирів, що значно знижує шкідливі викиди вуглекислого газу (CO2) й оксиду азоту (NOx) при використанні у дизельних транспортних засобах і механізмах.

Локомотив HVO може скоротити викиди вуглецю до 90% порівняно з дизельними локомотивами. DB Cargo UK наразі експлуатує 228 дизельних і електричних локомотивів, які щороку перевозять майже 37 млн т вантажів через Великобританію та ЄС.

Як повідомлялося раніше, перший естонський локомотив на газі працюватиме з осені.

Читайте також