Україна очолила міжнародний рейтинг прозорості публічних закупівель
Новини, Економіка, Міжнародні новини

Україна очолила міжнародний рейтинг прозорості публічних закупівель

Україна посіла перше місце у міжнародному Рейтингу прозорості публічних закупівель, який щорічно проводить Інститут розвитку та свободи інформації (IDFI, Грузія). Наша держава набрала 97,05 балів із 100 можливих. Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

У Мінекономрозвитку пояснюють, що цей рейтинг оцінює законодавство державних закупівель та прозорість процесів на кожному етапі проведення тендеру. Спочатку рейтинг охоплював лише євразійський регіон, однак тепер до нього входять 39 країн з усього світу. Публічні закупівлі держав оцінюють за 64 показниками та на різних етапах проведення закупівель.

“Для Мінекономіки сфера закупівель залишається однією з найпріоритетніших. Лідерство у міжнародному рейтингу — приємне досягнення, але головне те, що прозора система публічних закупівель позитивно впливає на інвестиційний імідж України, сприяє розвитку підприємництва, та, як наслідок, економічному зростанню держави”, – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зазначимо, що минулого року Україна посідала друге місце (86,26 балів). Провідну ж позицію нам вдалося зайняти зокрема й завдяки оновленню Закону “Про публічні закупівлі”, що дозволило запровадити дотендерні консультації з ринком та розширити можливості використовувати нецінові критерії на ProZorro.

Ознайомитися із рейтингом можна ТУТ.

Нагадаємо, що за 4 роки Укрзалізниця провела понад 2800 успішних аукціонів через систему ProZorro.

Читайте також