Триває реалізація перших проєктів щодо механізму здешевлення страхування морських перевезень у територіальних водах України, у подальшому подібні механізми планується поширити на інші види експорту. Про це йшлося під час відеодзвінка першого віцепрем’єр-міністра України—міністра економіки України Юлії Свириденко зі старшим партнером найбільшої у світі консалтингової компанії з питань управління ризиками Marsh McLennan Кріспіном Еллісоном, пише Rail.insider із посиланням на Урядовий портал.
«Спільно зі страховим ринком ми вже реалізуємо перші проєкти в частині механізму здешевлення страхування морських перевезень в територіальних водах України. Для нас це дуже важливо, адже сприятиме безпеці морських перевезень і збільшенню обсягів українського експорту. Страхування суден — один із найскладніших проєктів, в якому задіяні десятки зацікавлених учасників. Це яскраво демонструє, що міжнародний страховий ринок готовий працювати в Україні. Наші подальші спільні кроки будуть направлені на розширення впровадження подібних страхових інструментів для інших видів експорту», — уточнила Юлія Свириденко.
Зауважується, що новий механізм страхування морських перевезень в територіальних водах України дасть змогу здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу, що у свою чергу допоможе зернотрейдерам зекономити приблизно 100–140 грн на 1 т вантажу.
«Реалізація механізму страхування морських перевезень дасть змогу гарантувати безпеку судноплавства, сприятиме стабільності морських перевезень, а також забезпечить сталий експорт української продукції через порти України», — наголошується у дописі.
Як повідомлялося раніше, обсяг покриття за новим механізмом страхування суден становить 50 млн доларів.











