Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця працює над тим, аби скоротити розмір податку на землю

Кабінет Міністрів України 3 листопада затвердив Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Завдяки цьому зменшиться податкове навантаження на Укрзалізницю. Про це пише Rail.insider.

Згідно з документом, коефіцієнт для смуг відведення залізниці (за винятком вокзалів та привокзальних площ) встановлено на рівні 1. Натомість коефіцієнт цільового призначення для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту — 0,5 (тобто загальний показник необхідно скоротити вдвічі).

Як повідомив Rail.insider заступник міністра фінансів України Олександр Кава, завдяки такому нормативному документу УЗ зможе заощадити 2 млрд грн. А наразі товариство працює на тим, аби зробити цей податок «нульовим».

Водночас, на думку представниці партії «УДАР Віталія Кличка» Оксани Продан, Кабмін таким чином позбавляє громади надходжень, щоб «залатати дірки у бюджеті корумпованої Укрзалізниці».

«Уряд переглянув коефіцієнти, які зменшують базу оподаткування земельним податком та орендною платою за землю вдвічі. Це пряме зменшення доходів бюджетів територіальних громад, які отримують ці кошти. Це рішення – дотація для державного монополіста, Укрзалізниці, яка є на сьогодні найбільш корупційним, неефективним і збитковим державним підприємством. Це зменшення бази оподаткування принесе УЗ додаткові майже 2 млрд грн. А бюджети територіальних громад ці кошти втратять», — наголосила Оксана Продан.

Окрім того, за її словами, таке рішення призведе до необхідності замовляти по всій країні нову документацію.

Як повідомлялося раніше, за перше півріччя УЗ сплатила майже 2 млрд грн податку на землю.

Читайте також