Новини, Інфраструктура

Укрзалізниця виділяє на розвиток інфраструктури недостатньо – Дубневич

Укрзалізниця виділяє на розвиток інфраструктури тільки 25% капітальних інвестицій, цього явно недостатньо.Про це голова транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич розповів журналістам 112.ua. 

За словами Дубневича, обсяги виконання реконструкцій значно знизилися порівняно з минулим десятиліттям: у 2017 році був реконструйований 141 км дорожнього полотна, в 2018 – 280 км, за планом на 2019 – 260 км. При цьому обсяг реконструкцій в 2007 році був у 5 разів вищий, ніж у 2018-2019 роках, і становив 1446 км.  Укрзалізниця в основному локально «латає» залізничне полотно. Потреба в щорічному ремонті – понад 6 тис. км полотна, натомість реальні показники ремонтів не досягають і половини від потреби. 

Дубневич зазначив, що ситуація повторюється щорічно, тож 25% капітальних інвестицій,які передбачені на розвиток інфраструктур в 2019 – сума недостатня

 “Наслідком стало погіршення технічного стану рейок і обмеження швидкості, що означає збільшення терміну доставки, збільшення витрат на логістику. Хоча враховуючи напрями реформування галузі, основною стратегічною метою УЗ має бути становлення підприємства як оператора інфраструктури, що забезпечує утримання, розвиток і ефективне використання всієї залізничної інфраструктури”, – зазначив  Ярослав Дубневич.

Читайте також