Економіка, Новини

Урожай ранніх зернових в Україні зменшився на 2%, а втрати пізніх культур сягнули 15%

Цьогорічний урожай ранніх зернових в Україні на 2% менший, ніж торік, тоді як втрати пізніх культур у деяких регіонах сягають 15%. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, пише Rail.insider із посиланням на LIGA.net.

За словами урядовця, основне зниження врожаю стосується сої, гречки, кукурудзи та соняшнику.

«Ми втратили приблизно 10–15% врожаю цих культур залежно від регіону», — зазначив Віталій Коваль.

Проте зменшення врожаю, за словами міністра, не матиме критичного впливу на продовольчу безпеку країни. Очікується, що врожай кукурудзи становитиме 25 млн т, соняшнику — 12 млн т, а сої — 5 млн т.

Щодо структури посівів, Віталій Коваль прогнозує, що вона залишиться на рівні минулого року. Однак через недостатню кількість вологи можуть виникнути труднощі з посівом озимого ріпаку.

Міністр додав, що під урожай 2025 року планується посіяти приблизно 5 млн га озимих культур.



Читайте також