Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ передбачає подальше скорочення обсягів транзиту 

Обсяг транзитних перевезень у 2022 році прогнозується на рівні 12 041 млн ткм, що менше очікуваного звіту минулого року на 3,1%. Такі дані наведені у пояснювальній записці до фінансового плану АТ «Укрзалізниця», передає Rail.insider.

Негативна тенденція, що склалася у сегменті транзитних перевезень, буде мати місце й у 2022 році. Основний транзитний вантажопотік (81%) формується в Російській Федерації, і політика, яку проводить РФ щодо України, містить ризики, зокрема і для транзитних перевезень. Ймовірним є подальший відтік перевезень залізної руди на новий термінал «Ультрамар» (відкрився у жовтні 2020 року) в порту Усть-Луга (РФ). Він наразі перевалює руду компанії «Металоінвест» з Михайлівського гірничо-збагачувального комбінату, що раніше транспортувалася через порт Південний.

Продовження та введення нових карантинних обмежень на європейському ринку можуть негативно вплинути на обсяги поставок російського вугілля. Додатковим фактором для зменшення споживання вугілля може стати збільшення вартості на європейському ринку квот на викиди CO2, що перебуває на рівні багаторічних максимумів.

Також є ризики, що подальший розвиток термінала, який відкрили у порту Джурджулешти (Молдова) як альтернативний українському напрямку, призведе до повної відсутності транзиту азотних добрив Україною.

Проте можливе збільшення перевезень чорних металів, з огляду на збільшення попиту на світових ринках.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця оприлюднила фінплан на 2022 рік.

Читайте також