Від початку року Південна залізниця навантажила майже 21 млн т вантажів
Новини, Рухомий склад, Тарифи

УЗ виставляє на «голландські аукціони» вагони з підвищеною початковою ціною лоту

Початкова ціна лоту на «голландських аукціонах» Prozorro.Продажі не відповідає змінам, які були нещодавно опубліковані на сайті ЦТЛ.

Згідно даним із сайту Prozorro.Продажі, УЗ реалізує вагоновідправки в піввагонах за 800 грн/добу без ПДВ, зерновозах – 1000 та критих вагонах – 1172.

Нагадаємо, раніше в УЗ повідомили, що не збираються підвищувати ставки плати за використання власних піввагонів, зерновозів та критих вагонів до кінця 2020 року. Проте з 01.01.2021 ставка на піввагон буде 800 грн (наразі 700), на зерновоз – 1000 грн (наразі 650), а на критий вагон – 1172 грн(наразі 800).

Діючі ставки УЗ ввела в дію з 20 жовтня, знизивши їх на період до 19 листопада, після чого мала їх знову підвищити.

Але на порталі ProZorro.Продажі весь час публікувались лоти, де початкова ціна лоту не була знижена.

Припускаємо, що невідповідність ставок у Prozorro.Продажі з заявленими на сайті ЦТЛ пояснюється тим, що початкове пониження, було введено лише на місяць.

Саме в цей період на ProZorro.Продажі не виставлялись лоти на цей проміжок часу (або ж аукціон було оголошено до нововведень).

Проте можемо констатувати, що хоча торги йдуть на пониження, гарантії, що в результаті торгів ціна знизиться нижче базової вартості використання на сайті ЦТЛ – немає. Відповідно, таким чином вантажовідправником весь цей період доцільніше замовляти вагони напряму – минаючи процедуру аукціонів.

Читайте також