Укрзалізниця оновила тендерну документацію на закупівлю автоматизованої системи обліку пального для акцизних складів
Укрзалізниця, Новини

В Укрзалізниці обіцяють уже у квітні підняти зарплати співробітникам на 8% 

На «Інтерфакс-Україна» вийшло інтерв’ю члена правління Укрзалізниці Івана Синякова. Зокрема мова йшла по нещодавні протести залізничників.

Посадовець заявив, що компанія готова підняти оклади залізничникам в цьому році. Проте через фінансовий стан мова йде «лише» про 8%.

«Галузевою угодою передбачена можливість підвищення заробітної плати залізничників не нижче темпів зростання заробітної плати в галузях економіки та можливість забезпечувати підвищення рівня заробітної плати не менше, ніж на 25% щороку. Однак, зважаючи на сьогоднішній фінансово-економічний стан компанії, на те, що за 2020 рік ми маємо близько 12 млрд грн збитків, на сьогодні ми розглядаємо можливість підвищення тарифних ставок та посадових окладів, але на 8%».

Щодо термінів, то Синяков повідомив, що наразі,  за оптимістичним сценарієм, підвищення варто очікувати у квітні-травні. Також, за його словами, до червня весь персонал повернеться на 5-денку.

«На сьогодні в режимі “чотириденки” ще перебувають приблизно 13% від загальної чисельності працівників Укрзалізниці, тобто десь близько 30 тис. співробітників, але всі вони не злучені в процесах перевезення. У березні, зважаючи на економічну ситуацію компанії й на те, що відбуватиметься у країні у зв’язку з обмеженнями, плануємо далі поступово виводити людей на “п’ятиденку”. За оптимістичним прогнозом, гадаю, у травні-червні ми цей процес завершимо і весь персонал працюватиме у звичному режимі», – заявив він.

Також член правління анонсував незначне скорочення адміністративно-управлінського персоналу у поточному році.

«Невелика частина працівників, зокрема адміністративно-управлінський персонал, протягом 2021 року, дійсно, може залишити компанію. Після детального аналізу ми побачили, що багато функціоналу дублюється або ж не відповідає нинішнім потребам компанії».

Нагадаємо, 18 лютого відбулася зустріч керівництва Укрзалізниці з представниками Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. На ній було домовлено про прискорення роботи над проєктом Колективного договору між АТ «Укрзалізниця» та спільним представницьким органом профспілок.

Читайте також