Вагонні депо недоотримують майже 60% запчастин та матеріалів
Новини, Рухомий склад

Вагонні депо недоотримують майже 60% запчастин та матеріалів

Вагонні депо отримують централізовано лише 41 % від потреби у запасних частинах та матеріалах. Про це під час наради з керівниками служб регіональних філій та начальниками депо заявив директор Департаменту вагонного господарства АТ «Укрзалізниця» Олег Мотін, передає “Магістраль“.

“Протягом минулого року, наприклад, не було поставлено жодного суцільнокатаного колеса”, – зазначив Мотін.

Ще дві проблеми — рівень заробітних плат та необхідність оновлення обладнання. Часто ці питання пов’язані між собою. Так, зношене обладнання потребує більш частих втручань у його роботу, отже, не обійтися без постійної присутності слюсаря-електрика. Нині таких фахівців не вистачає, насамперед через низький рівень оплати праці. Також відчувається дефіцит працівників за однією з основних робітничих спеціальностей у ремонтному виробництві — зварників. Через проблеми, що виникають, не виконуються норми ремонту та зменшується заробітна плата робітників із відрядною формою оплати праці.

З позитивних моментів Олег Мотін під час наради зазначив розв’язання питання щодо гальмівних систем, завдяки яким «підняли» чимало вагонів. Проте переважно проблема із запчастинами лишається.

Зауважимо, що до кінця року всі депо, що спеціалізуються на ремонті рухомого складу мають перейти в нову філію, яку буде створено під час реформування вагонного господарства. У новоствореній філії «Вагоноремонтна компанія» буде своя система матеріально-технічного забезпечення.

Читайте також