Новини, Тарифи

Вантажні залізничні тарифи повинні бути на 10% нижчими, – Каленков

У нинішніх кризових умовах вантажні залізничні тарифи повинні бути знижені на 10%. Таку думку висловив президент Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” Олександр Каленков, виступаючи на круглому столі, присвяченому питанням реформування Укрзалізниці, повідомляє Уніан.

Він підкреслив, що світова економічна криза де-факто вже настала.

“Усі українські металургійні підприємства сьогодні працюють у збиток. Другий місяць поспіль ми спостерігаємо зниження обсягів виробництва сталі на 10%. І найнеприємніше – ми очікуємо, що ситуація буде погіршуватися”, – сказав Каленков.

Президент Укрметалургпрому висловив упевненість, що сьогодні бізнес та уряд повинні спільно працювати над тим, щоб Україна могла перенести цю кризу з мінімальними втратами. За його словами, зараз підприємства “економлять кожну гривню у своїй собівартості й роблять величезні зусилля для того, щоб утриматися на глобальних ринках”.

“В умовах кризи всіх галузей на глобальних ринках потрібно розглядати питання зниження тарифів Укрзалізниці на 10%, зробити такий прецедент. Це дасть додатковий стимул Укрзалізниці покращувати свою внутрішню ефективність”, – резюмував президент Укрметалургпрому.

Зі свого боку держава, на думку Каленкова, могла б повернути понижуючий коефіцієнт 0,25 при сплаті Укрзалізницею земельного податку, а також повернути ті гроші, які залізниця сплачує в Дорожній фонд при закупівлі дизельного пального.

Нагадаємо, в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації Сергій Іващенко зазначив, що автоматична індексація тарифів негативно вплине на зерновий ринок.

[democracy id=”16″]

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також