Новини, Укрзалізниця

Відбулось установче засідання Антикризового штабу УЗ: розглянули 7 питань

Під час першого засідання Антикризового штабу Укрзалізниці, що пройшло у п’ятницю, 17 вересня, обговорювалися питання поставок критично важливих для УЗ товарно-матеріальних цінностей, передає Rail.insider.

«Ми розглянули дуже важливі питання щодо діяльності товариства, намітили план роботи на майбутнє. Питання закупівель по Укрзалізниці, планів закупівель, проблем, з якими стикається компанія при цьому, здійснення фінансово-господарської діяльності, затвердження фінансових документів, встановлення показників ефективності діяльності наглядової ради», — зауважив перший заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков.

«Програма закупівель Укрзалізниці виконана менш ніж на третину, — зазначив у свою чергу в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін. — За деякими критичними позиціями закупівель у нас нуль тонн».

За його словами, до таких позицій належать закупівлі стрілочних переводів та рейкових скріплень. Близькі до нуля і закупівлі рейок.

«Колись ми закуповували до 50 тис. т рейок на рік, цьогоріч — 129 т», — зазначив очільник Укрзалізниці, додавши, що за таких умов важко щось ремонтувати і будувати.

Олександр Камишін заявив, що нині для вирішення цих питань він звертається до центральних органів державної влади. Йдеться, зокрема, про спрощення порядку процедур щодо придбання як продукції монопольних виробників (рейки, колеса), так і інших, критично важливих позицій.

У ході брифінгу для преси, відповідаючи на запитання видання Rail.insider, керівник компанії також зазначив, що схожа проблема є із закупівлями запасних частин до локомотивів. «Це друга критична позиція після елементів верхньої будови колії», — сказав Олександр Камишін. За його словами, виконання планів щодо постачання запчастин для рухомого складу нині на рівні 10%.

Очільник Укрзалізниці також розповів, що на наступний рік є плани із ремонту хоча б 1 тис. км колії. За його словами, це дасть змогу подолати тенденцію до зростання кількості колій із простроченими термінами ремонтів. Таких за рік накопичується приблизно 700 км.

Як вдалося дізнатися під час події, на засіданні штабу було розглянуто сім питань, за якими ухвалено рішення. Наступне засідання штабу намічено провести через місяць.

Як повідомлялося раніше, уряд 15 вересня 2021 року утворив Антикризовий штаб з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця», а також затвердив положення про нього. Одним із першочергових завдань є налагодження процесу закупівель та ритмічних поставок матеріально-технічного забезпечення для інфраструктурного, вагонного та локомотивного господарств Укрзалізниці.

Очолює Антикризовий штаб міністр інфраструктури Олександр Кубраков. До складу штабу увійшли перший заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков, в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, заступник міністра економіки України Крістіна Голубицька, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, EBA, ACC та інші.

Читайте також