Новини, Порти

Загарбники підняли затоплений десантний корабель у Бердянському порту

Окупанти підняли на поверхню великий десантний корабель «Саратов» Чорноморського флоту РФ, який був затоплений у порту окупованого Бердянська внаслідок ракетного удару ЗСУ наприкінці березня. Про це пише Rail.insider із посиланням на ports.ua

На оприлюдненому фото можна побачити піднятий над водою за допомогою крана корпус судна із сильними пошкодженнями та слідами пожежі.

Згодом російські ЗМІ із посиланням на представників окупаційної «адміністрації» Бердянська повідомили, що «Саратов» планується відправити на ремонт до Керчі (анексований Крим).

Також росіяни уперше визнали, що корабель зазнав пошкоджень внаслідок обстрілу 24 березня балістичними ракетами «Точка-У». Раніше вони заявляли, що судно «було пошкоджене внаслідок пожежі та спричинених нею вибухів».

ВДК «Саратов» доєднався до радянського флоту 1964 року. Він може нести до 20 танків, або 45 бронетранспортерів, або 50 вантажівок, а також до 400 морських піхотинців. Корабель має довжину 113 м і може перевозити вантаж вагою до 1500 т.

Зауважимо, що з 27 лютого місто Бердянськ перебуває в окупації РФ. У березні країна-агресорка почала доправляти морем і розвантажувати у порту окупованого Бердянська військову техніку для наступу на українські міста. Проте 24 березня ЗСУ завдали удару ракетами «Точка-У» по порту і знищили великий десантний корабель «Саратов».

Водночас з початку червня у порту триває «розмінування». Проте днями з порту вийшло судно із українським зерном.

Читайте також