Економіка, Новини

Закон щодо експорту деревини можуть ухвалити до кінця року, — Держлісагентство

Ухвалити закону про ринок деревини, що дозволяє експорт з України необроблених лісоматеріалів та пиломатеріалів, передбачається до кінця поточного року. Коли документ набуде чинності, не виникнуть значні загрози для лісового фонду країни та для пов’язаного з ним бізнесу. Про це повідомив очільник Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Я прогнозую, що до кінця року закон про ринок деревини буде прийнятий. Я не бачу великих загроз ані з точки зору збереження лісового фонду, ані з точки зору захисту і підтримки українського бізнесу. Ми вже фактично працюємо за європейськими цінами, є прецеденти імпорту сировини з країн ЄС. Тому ажіотажного попиту з боку експортерів або іноземних гравців ми не очікуємо», — зауважив глава відомства.

За його даними, український ринок лісу був цікавий для іноземних гравців, поки на ньому були присутні значні обсяги дешевої нелегально заготовленої деревини, однак ці часи минули.

Юрій Болоховець також зазначив, що через можливе скасування мораторію на експорт необробленої деревини українським переробникам варто замислитися над розвитком свого бізнесу і посиленням конкурентоспроможності.

«Сьогодні більшість займається банальним розпилюванням лісу. Потрібно поглиблювати переробку, збільшувати додану вартість продукції», — резюмував очільник Держлісагентства.

Читайте також