Міжнародні новини, Новини

Залізницю Молдови можуть розділити на два акціонерні товариства

Залізницю Молдови (CFM) можуть розділити на два акціонерні товариства. Про це заявив міністр інфраструктури країни Володимир Боля, пише Rail.insider із посиланням на Moldova1

За словами посадовця, підприємство у нинішній формі генерує збитки, тому необхідно створити дві окремі структури. Одна відповідатиме за залізничну інфраструктуру, друга — за вантажні та пасажирські перевезення.

«Зараз CFM є єдиним цілим, включає вантажний і пасажирський транспорт, але не має нічого в частині інфраструктури. Ми проаналізуємо всю інфраструктуру, всі вантажні та пасажирські перевезення, щоб зрозуміти видаткову та прибуткову складові», — сказав Володимир Боля.

За словами міністра, підприємство зміцнюватиме свою співпрацю з румунськими залізницями (CFR), уклавши угоду про партнерство.

«Ми співпрацюємо і ведемо переговори з CFM і CFR разом для пошуку рішень. Ми намагаємось у дуже стислі терміни узагальнити досвід і знання всіх різних експертів, усіх партнерів, які є у Республіки Молдова в сегменті інфраструктури, щоб поділитися своїми ідеями, своїми висновками», — додав посадовець.

Для модернізації та підвищення конкурентоспроможності залізничних вантажоперевезень порівняно з автомобільним транспортом необхідно також провести дебюрократизацію, оцифрування процесів та спростити процедури для економічних операторів. За офіційними даними, минулого року на залізницю припало лише 4% від обсягу вантажоперевезень у країні.

Як повідомлялося раніше, залізниця Молдови отримала нового директора.



Читайте також