Новини, Укрзалізниця

15 посадовців Укрзалізниці судитимуть за псевдоремонт дизель-поїздів на майже 60 млн грн

До суду передано обвинувальний акт стосовно 15 осіб за фактами заволодіння коштами ПАТ «Укрзалізниця» в особливо великих розмірах і підроблення документів у складі організованої групи. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Офісу Генерального прокурора.

Серед обвинувачених — колишній в. о. голови правління одного з підприємств, 100% акцій якого внесено до статутного капіталу ПАТ «Укрзалізниця» (з 2018 року — АТ «Укрзалізниця») та його ексзаступники; колишні та теперішні керівники підрозділів приміських пасажирських перевезень, а також начальники виробничих підрозділів моторвагонних депо регіональних філій Укрзалізниці.

Слідство встановлило, що службові особи Укрзалізниці та її афілійованих підприємств заволоділи грошовими коштами акціонерного товариства під час організації проведення капітальних ремонтів дизель-поїздів, призначених для здійснення приміських пасажирських перевезень.

Зокрема, у період 2015–2016 років посадовці із залученням фіктивних підприємств склали та видали завідомо неправдиві документи про нібито здійснення модернізації понад 20 дизель-поїздів, достовірно знаючи, що жодних ремонтних робіт не могло бути проведено через відсутність у підприємства-виконавця необхідних спеціалістів і обладнання. Це в подальшому стало підставою для переведення грошових коштів із рахунків ПАТ «Укрзалізниця» підприємству-виконавцю. При цьому більша частина суми опинилася на рахунках фіктивних підприємств.

Експертизою встановлено, що роботи з модернізації не проводились, а внаслідок дій посадовців Укрзалізниці завдано понад 58,6 млн грн збитків.

Також Офісом Генерального прокурора в інтересах держави пред’явлено цивільний позов до обвинувачених у кримінальному провадженні. З метою забезпечення відшкодування завданої шкоди на нерухоме та рухоме майно, корпоративні права та цінності обвинувачених накладено арешти.

Як повідомлялося раніше, Державна фіскальна служба з’ясувала, що службові особи АТ «Укрзалізниця» розтратили державних коштів у розмірі 33 млн грн.

Читайте також