Новини, Події, Укрзалізниця

У Південно-Західній залізниці придбали власних списаних гальмівних дисків за 33 млн грн

Державна фіскальна служба з’ясувала, що службові особи АТ «Укрзалізниця» розтратили державних коштів у розмірі 33 млн грн. Про це пише Rail.insider із посиланням на сторінку ДФС у Facebook.

Під час досудового розслідування кримінального провадження податкова міліція ГУ ДФС у м. Києві з’ясувала, що співробітники регіональної філії «Південно–Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» зловживали службовим становищем і розтратили майже 33 млн грн.

Згідно з інформацією, одне із підприємств документально відобразило реалізацію в адресу філії «Південно-Західна залізниця» гальмівних дисків, послуг зі збирання двигуна, заміни фільтрів, демонтажу труб на суму майже 33 млн грн, а фактичне придбання ТМЦ не здійснювалося.

Проаналізувавши фінансово-господарську діяльність підприємства-підрядника, співробітники ДФС виявили, що у 2019 році воно купувало винятково продукти харчування, будівельні матеріали. Це підтверджує відсутність можливостей із постачання необхідних ТМЦ. Також зафіксовано, що операції між підприємством і регіональною філією «Південно-Західна залізниця» проходили без ПДВ.

Фактично Південно-Західна залізниця оприбуткувала до свого бухгалтерського балансу раніше вже списані та реконструйовані власними силами гальмівні диски, відобразивши їхнє фіктивне придбання від згаданого суб’єкта. У результаті вищезазначеної злочинної схеми грошові кошти були безпідставно переведені на банківські рахунки підприємства-підрядника.

«Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів у розмірі майже 6 млн грн. За результатами санкціонованих обшуків було встановлено та вилучено бухгалтерську документацію, журнали — ордери, в яких відображається факт придбання ТМЦ та послуг у фіктивного підприємства на суму майже 33 млн грн», — зазначив голова ДФС Вадим Мельник.

Як повідомлялося раніше, на Вінниччині працівниця санаторію Укрзалізниці привласнила майже 5 млн грн.

Читайте також