Складач поїздів на коліях Укрзалізниці — чому його роботу хоче замінити «Агент станційний».
Новини, Укрзалізниця

Розробку стандарту «Агент станційний» продовжено до 2027 року

Національне агентство кваліфікацій подовжило строк розробки проєкту стандарту «Агент станційний». Про це стало відомо RAIL.insider з власних джерел.

Відомості про продовження розробки проєкту внесено до Реєстру кваліфікацій. Тепер термін встановлено до 5 лютого 2027 року.

Нагадаємо, що у 2024 році Міністерство економіки України внесло до Класифікатора професій 50 нових професій і посад. Серед них — дві залізничні:  «Агент станційний» та «Оператор при черговому по району (на залізничному транспорті)».

В Профспілці залізничників і транспортних будівельників України ідею появи нової професії «Агент станційний» розкритикували. За словами Голови первинної профспілкової організації залізничників Запорізької дирекції залізничних перевезень Тетяни Вербовецької, новий стандарт штучно об’єднує обов’язки трьох складних професій — складача потягів, оглядача вагонів та прийомоздавальника — в одну. Це створює надмірне фізичне навантаження та колосальну відповідальність за безпеку руху, технічний стан рухомого складу й збереження вантажу одночасно.

Детальніше читайте у колонці авторки  “Замість підняття зарплати — трикратна відповідальність. Чому залізничники не підтримують стандарт «Агент станційний»

Підписуйтесь на RAIL.insider у Telegram або Viber — тут найактуальніші новини, відео та події залізничної галузі.