Міжнародні новини, Новини, Новини бізнесу

Evraz може покинути Північну Америку

Один із найбільших постачальників рейкової сталі та коліс для північноамериканських залізниць, російська компанія Evraz Plc планує залишити Північну Америку, зокрема припинити свою власність на металургійних заводах у Пуебло, штат Колорадо. Про це повідомляє Rail.insider із посиланням на Railway Age.

Російський металургійний і гірничодобувний гігант Evraz придбав комбінат Evraz Rocky Mountain Steel у місті Пуебло в 2007 році. Однак після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року компанія потрапила “під пильну увагу з боку уряду США”.

10 серпня Evraz заявив, що збиратиме «пропозиції щодо придбання своїх північноамериканських дочірніх компаній». За інформацією компанії, це дозволить «розкрити окрему цінність північноамериканського бізнесу». Іншими словами, йде пошук потенційних покупців бізнесу в США.

Evraz оголосив про це під час продовження будівництва заводу з виробництва довгих рейок вартістю 500 млн доларів, на якому працюватиме 300 осіб. Проєкт отримав податкову пільгу в розмірі до 2,8 млн доларів, якщо за вісім років буде створено 205 нових робочих місць. Очікувалося, що будівництво буде завершено до 2023 року.

Одним з великих інвесторів Evraz є російський мільярдер-олігарх Роман Абрамович, який пішов з правління компанії у березні.