Кабінет Міністрів України надав дозвіл АТ «Укрзалізниця» витрачати кошти на капітальні івестиції в умовах дії правового режиму воєнного стану на період до затвердження фінансового плану товариства. Про це написав у Telegram представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, інформує Rail.insider.
«Установлено, що вимоги постанови КМУ від 0З.10.2012 № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку» в частині заборони здійснювати витрати на капітальні інвестиції не поширюються на акціонерне товариство «Українська залізниця» під час здійснення у 2025 році в умовах дії правового режиму воєнного стану витрат на зазначені капітальні інвестиції за напрямами та обсягами фінансування, визначеними у переліку напрямів капітальних інвестицій, фінансування яких дозволяється здійснювати акціонерному товариству «Українська залізниця» у 2025 році в умовах дії правового режиму воєнного стану на період до затвердження фінансового плану товариства…» — наголошується у дописі.
Уточнюється, що розмір таких коштів обмежується 4% розміру чистих активів товариства станом на останню звітну дату.
Також затверджено перелік напрямів капітальних інвестицій, фінансування яких дозволяється здійснювати УЗ у 2025 році в умовах дії правового режиму воєнного стану на період до затвердження фінансового плану товариства.
До нього увійшли:
- капітальний ремонт залізничних колій і стрілочних переводів, а також закупівлі та заміна рейок на головних напрямках залізничного сполучення (174 км);
- заходи з розвитку прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску (контролю) через державний кордон України;
- заходи з виконання програм безбар’єрності та доступності для пасажирів, автоматизації і підвищення продуктивності;
- капітальний і поточний ремонт тягового та самохідного рухомого складу;
- проєкти розвитку залізничної інфраструктури (колії 1435 мм) у Закарпатській, Львівській та Чернівецьких областях;
- капітальний ремонт вагонних уповільнювачів, об’єктів сигналізації, централізації та блокування, зв’язку, а також засобів автоматичного контролю технічного стану рухомого складу;
- капітальний і деповський ремонт пасажирських вагонів та швидкісного рухомого складу;
- капітальний ремонт приміського пасажирського рухомого складу тощо.
Як повідомлялося раніше, уряд дозволив Укрзалізниці спрямувати до 7,77 млрд грн на критично важливі роботи.













