Новини, Новини бізнесу

АМКУ оштрафував «Інтерпайп Україна» на 69 млн грн та заборонив три роки брати участь в публічних закупівлях

Антимонопольний комітет оштрафував компанії «Інтерпайп Україна», «Рєтек», «Транспортні інвестиції» та «Фірма «Інтервторпром” та заборонив їм три роки брати участь в публічних закупівлях через порушення законодавства. Про це повідомляє прес-служба комітету.

На думку АМКУ компанії спотворили результат торгів, що проводилися ще у 2018 році. Тоді замовником виступали філії ПАТ «Укрзалізниця», а загальна очікувана вартість по 42 процедурам закупівель суцільнокатаних коліс та чорнових бандажів складала майже 700 млн грн.

Переможцем у всіх процедурах стало товариство «Інтерпайп Україна». Але, як виявилося, боротьба насправді була удаваною, а компанії-учасники пов’язані домовленостями та мають спільні інтереси. Такого висновку дійшов АМКУ, проаналізувавши зібрані докази.

На учасників накладено штрафи на загальну суму у понад 70 млн грн (з них 69.3 млн грн “Інтерпайп Україна”). В Інтерпайп вже встигли офіційно заявити, що не згодні з такими висновками АМКУ і будуть оскаржувати це рішення в судовому порядку.

“Як національний виробник, ми вважаємо рішення АМКУ несправедливим і необґрунтованим, прийнятим не на підставі фактів, а на припущеннях. Ринок України є відкритим для виробників з інших країн, на ринку немає загороджувальних мит. Подаючи подібні скарги в АМКУ, недобросовісні конкуренти намагаються дискредитувати національного виробника, щоб забезпечити поставку в Україну продукції російських виробників. Нагадаємо, що на відміну від українського ринку Російська Федерація захистила свій ринок від українських коліс 39% -ної загороджувальним митом.” – заявляють у компанії.

Більш детально про торги, які стали причиною розгляду АМКУ, ви можете прочитати тут.

Читайте також