Новини, Перевезення

Аукціони щодо продажу повагонних відправок у зерновозах УЗ призначені на 3 грудня

Торги щодо реалізації повагонних відправок у зерновозах філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» заплановані на 3 грудня. Можливо також їх проведення наступного тижня, 6 — 8 грудня. Про це під час зустрічі із представниками зернового ринку повідомив заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

За словами представника УЗ, 22—26 листопада відбулися аукціони на маршрутні відправки зерновозів ЦТЛ з подачею у грудні. Щодня виставлялося 450 вагонів (9 маршрутів по 50 зерновозів). Проте не всі з них були реалізовані, отже залишки виставлять на завтрашній аукціон для повагонних відправок.

Загалом на аукціони 3 грудня планується виставити 750 зерновозів (по 150 вагонів з подачею у період 11—15 грудня).

Лоти розподілені за полігонами навантаження:

  • Південно-Західна та Львівська залізниці — 50 одиниць/добу (2 лоти — по 5 вагонів, 2 лоти — по 10 зерновозів, 1 — по 20 вагонів),
  • Придніпровська, Донецька, Південна й Одеська магістралі отримають 100 вагонів (2 лоти — по 5 вагонів, 3 лоти — по 10 зерновозів, 3 лоти — по 20 вагонів).

Що ж до прогнозованих ставок, то Валерій Ткачов висловив думку про те, що вартість зерновозів у повагонних відправках буде дещо вищою, ніж у маршрутних.

Також, як повідомив представник УЗ, за покращення поїзної ситуації на мережі та наявності рухомого складу реалізація повагонних відправок можлива 6—8 грудня.

Водночас УЗ розглядає, за пропозицією учасників ринку, змогу щодо коригування лотів: замість 5 і 10 вагонів, можливо, буде виставлятися 8 і 15.

Окрім того, обговорюється варіант «підлаштовування лотів під ємність під’їзних колій».

Як повідомлялося раніше, у листопаді залізницею перевезли понад 4 млн т зернових.

Читайте також