Новини, Новини бізнесу, Укрзалізниця

Бізнес вимагає від Укрзалізниці пришвидшити реалізацію брухту

У Європейській бізнес асоціації заявляють, що Укрзалізниця має невикористаний потенціал реалізації брухту та звернулись до Уряду щодо прискорення темпів цієї роботи. Відповідна заява опублікована на сайті асоціації.

Так, за оцінками експертів асоціації, УЗ потенційно може реалізовувати близько 300 тисяч тонн брухту на рік та отримувати додатковий річний дохід 1-1,5 млрд грн. Однак наразі цей потенціал не використовується повністю.

Зокрема у заяві наголошено, що занадто повільними темпами відбувається переробка вагонів, списаних на брухт та виключених з автоматизованого банку даних парку вантажних вагонів.

Наприклад, за підрахунками асоціації, темпи утилізації становлять 100-400 вагонів на місяць, що не відповідає потребам ринку, адже оптимальна кількість переробки може становити 800-1000 вагонів на місяць.

Експерти асоціації зазначають, що брухт – дефіцитна сировина для металургійної галузі України, і, враховуючи те, що Укрзалізниця є одним з найбільших його утворювачів, неефективний та непрогнозований процес його реалізації може призвести до збільшення дефіциту на ринку брухту.

“Компанії занепокоєні тим, що через невиконання Укрзалізницею планів з реалізації брухту у 2020 році компанія недоотримає значний обсяг коштів, необхідних для розвитку та здійснення інвестиційних програм. До того ж, через низькі темпи утилізації брухту власними силами Укрзалізниця витрачає додаткові кошти на його зберігання та охорону, а сам він під дією корозії та інших зовнішніх факторів втрачає свою цінність”, – заявила менеджер Комітету з логістики ЄБА Дар’я Січкар.

Зауважимо, цього літа УЗ провела 29 торгів із продажу брухту, на яких  реалізувала 75,2 тис. тонн брухту на суму 336 млн грн.

Нагадаємо, раніше в Інтерпайпі заявили, що брухт Укрзалізниці, який та виставляє на аукціони ProZorro.Продажі, скуповують компанії-посередники й тим самим лишають металургів без сировини.

Читайте також