Цього року Укрзалізниця розпочне будівництво колії європейського стандарту на напрямку Мостицька — Скнилів
Новини, Інфраструктура

Цього року Укрзалізниця розпочне будівництво колії європейського стандарту на напрямку Мостицька — Скнилів

Цього року заплановано розпочати будівництво вузької колії (1435 мм) на напрямку Мостицька — Скнилів. Про це повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, презентуючи основні інфраструктурні проєкти компанії щодо розвитку пасажирських перевезень у 2020 році.

За словами представника Укрзалізниці, будівництво колії, що відповідає європейським стандартам, дозволить пасажиру сісти в поїзд у Львові та без пересадок дістатися європейських країн. Цікавість до цього проєкту вже виявили польські та чеські залізничники. Також Антон Саболевський повідомив про намір Укрзалізниці розпочати електрифікацію напрямку Ковель — Ізов.

«Ми передбачили початок робіт у нашому фінансовому плані на 2020 рік. Якщо КМУ та МІУ підтримають таке рішення Укрзалізниці, то у 2020 році розпочнемо роботи», – зазначив Саболевський.

Реалізація проєкту дозволить нарощувати обсяги перевезень з країнами ЄС, зокрема перевезення вантажів широкою колією в Польщу. Також завдяки запровадженню електротяги будуть знижені операційні витрати компанії.

Щодо важливих проєктів цього року, вже оголошено тендер на модернізацію напрямку Долинська — Миколаїв.В Укрзалізниці планують електрифікувати цю дільницю до 2023 року, а Миколаїв — Колосівка — до 2024 року.

«Це важливо для компанії, адже саме на цій ділянці здійснюється понад 20 % нашої вантажної роботи дизельними магістральними локомотивами», — зазначив Антон Саболевський.

Нагадаємо, що упродовж наступних двох тижнів АТ «Укрзалізниця» оголосить офіційний конкурс щодо придбання електровозів.

Нагадаємо, що Rail.insider розширює список платних послуг поглибленого аналізу перевезень залізницями України. Нова версія блоку “Статистика і аналітика +” буде доступна клієнтам онлайн та включатиме коментарі аналітиків щодо наведених даних, а також зведену актуальну інформацію про:

  • торги на Prozorro.Продажі;
  • ставки й тарифи (розширена версія);
  • обсяги перевезень (розширено);
  • ремонти;
  • локомотиви;
  • аналіз змін до нормативної інформації, статуту, правил, договорів та всіх документів, які мають відношення до вантажного залізничного руху.

Читайте також