Міжнародні новини, Новини, Перевезення

До Литви планують відправити тестовий потяг з українською агропродукцією

Україна розширить експорт агропродукції за сприяння уряду Литви. Про це йшлося під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського із міністром сільського господарства Литовської Республіки Кестутісом Навіцкасом, передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу Мінагропроду.

Литовська делегація завітала до Києва 10 квітня. Основною темою зустрічі міністрів було використання логістичних можливостей Литовської Республіки для експорту українських зернових на традиційні ринки збуту нашої аграрної продукції в Африці, Азії, на Близькому Сході.

Міністр Кестутіс Навіцкас зазначив, що транспортне відомство Литви опрацьовує питання відправлення найближчим часом тестового потяга з України із 2 тис. т вантажу, що «стане першим кроком для реалізації глобального проєкту».

Литовською стороною також було висловлено запевнення у надані всебічної підтримки Україні щодо її євроінтеграційних прагнень. У цьому контексті Кестутіс Навіцкас наголосив, що він особисто буде сприяти проведенню консультацій з європейськими колегами. Вони стосуватимуться надання методичної допомоги у пришвидшеному проходженні необхідних процедур для вступу України до ЄС, зокрема у сфері сільського господарства.

Як повідомлялося раніше, у Польщі працюють над створенням «сухого порту» для агропродукції на кордоні з Україною.

Читайте також