Фахівці прогнозують, що 2019/2020 МР валовий збір зернових і зернобобових в Україні стане одним з найбільших за останні 5 років і дозволить продовжувати нарощувати експортний потенціал. Водночас така врожайність — це серйозний виклик для української зернової логістики. Олег Черіпко, керівник комерційного департаменту агропромислової компанії ТОВ «АП-ГРУП» поділився тенденціями ринку залізничних зернових перевезень. Також експерт розповів, які інструменти планує використати УЗ для підвищення тарифів :
- збільшення плати за подачу / прибирання вагонів з закритих станцій для транспортування вагонів до найближчої відкритої для вантажних операцій залізничних станції;
- перегляд вартості використання вагона в рамках дерегуляції вагонної складової залізничного тарифу;
- – автоматична індексація залізничного тарифу за індексом цін виробників;
- – можливий поділ залізничного тарифу на локомотивну і інфраструктурну складові в рамках підготовки до запуску приватної тяги.
Відзначимо також, що за підсумками 2019 року експерти прогнозують обсяг перевезення зернових вантажів залізничним транспортом приблизно в 35-37 млн тонн, тоді як в 2018/19 МР було перевезено 33 млн тонн.
Нагадаємо, що через рекордний врожай аграрії прогнозують транспортний колапс на півдні країни. Також нещодавно аграрії звинуватили УЗ у неефективній роботі. Мовляв, неефективна робота Укрзалізниці знижує рентабельність виробництва зернових в Україні.
В Укрзалізниці ж відповіли на критику аграріїв та запевнили — Укрзалізниця має всі потужності для перевезення прогнозованого врожаю зернових. Також в Укрзалізниці порадили зернотрейдерам заздалегідь подавати заявки на перевезення, а не за кілька днів як це робиться зараз.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики











