Міжнародні новини, Новини

Франція вдвічі знизить плату за доступ до колій до 2024 року

Французький уряд до 2024 року інвестуватиме 170 млн євро на рік у галузь залізничних вантажних перевезень. Зокрема, буде субсидовано половину плати за доступ до колії. Про це пише Rail.insider із посиланням на railtech.com

У Франції хочуть подвоїти перевезення вантажів залізницею до 2030 року відповідно до нещодавно проголосованого закону про клімат.

Як заявив міністр транспорту Франції Жан-Батист Джебарі, ще 70 млн євро буде інвестовано в ізольовані вагони, 47 млн — у комбіновані транспортні послуги, і ще 15 млн — у залізничні «магістралі».

Частка залізничних вантажних перевезень у Франції становить 9%, що є відносно низьким показником порівняно з і без того не надто високим середнім показником по Європі, який становить приблизно 18%. Безпосередньо перед пандемією залізничні вантажі Франції становили лише 33 млрд т/км, тоді як автомобільний транспорт сягав 322 млрд т/км у 2019 році.

Зауважимо, що з 2015 року 3,5 млрд євро було спрямовано на оновлення поїздів та сполучень між великими містами Франції до 2027 року. Ще 4,7 млрд євро було зарезервовано на покращення якості залізничної мережі та реконструкцію, серед іншого пропозиції нічних перевезень.

Читайте також