Міжнародні новини, Новини

Казахстан планує почати будівництво швидкісної магістралі до Узбекистану

У 2021 році Казахстан планує інвестувати 1,1 трлн тенге (2,6 млрд дол. США) в проєкти, спрямовані на розвиток туризму і національних парків з точки зору залучення відвідувачів.

Одним з таких проектів є будівництво магістралі Туркестан – Ташкент, що дозволить створити 22 тис. робочих місць в туристичній галузі країни, а також 100 тис. місць в суміжних секторах економіки.

Початок його реалізації, за словами прем’єр-міністра Казахстану Аскара Мамина, намічено на 2021 рік. Відповідно до оцінок, туристичний потік на території Казахстану може вирости на 22%, до 4,5 млн ос. А частка цієї галузі у ВВП країни складе 5,2%.

Лінія має пройти через Шимкент, який є великим залізничним вузлом. Саме через Шимкент пролягає маршрут, що з’єднує Центральну Азію і Сибір.

Крім цього, в планах двох країн – будівництво нової лінії Мактарал – Дарбазі з виходом на територію Узбекистану, яка розвантажить діючий пункт прикордонного переходу Саріагаш.

Нагадаємо, напередодні Пакистан, Афганістан та Узбекистан підписали дорожню карту щодо будівництва залізничної магістралі між країнами.  Магістраль матиме довжину 573 км та зв’яже столицю Узбекистану Ташкент через столицю Афганістану Кабул та місто Пешавар на півночі Пакистану.