Міжнародні новини, Новини

Пакистан, Афганістан та Узбекистан підписали дорожню карту щодо будівництва залізничної магістралі

Пакистан, Афганістан та Узбекистан підписали дорожню карту багатомільярдного залізничного проєкту, який, як очікується, посилить торгові відносини між Центральною та Південною Азією. Про це повідомляє railway-technology.com.

Угоду уклали в столиці Узбекистану – Ташкенті. Віцепрем’єр-міністр Узбекистану Сардор Умурзаков заявив, що стабільність і мир в Афганістані є ключовими для економічного зростання та регіональної співпраці.

Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан зі свого боку заявив, що морські порти його країни нададуть можливість країнам Центральної Азії отримати доступ до Індійського океану та сприятимуть зростанню економіки.

Згідно з попереднім проєктом, магістраль матиме довжину 573 км та зв’яже столицю Узбекистану Ташкент через столицю Афганістану Кабул та місто Пешавар на півночі Пакистану. У січні три країни підписали запит про отримання позики у 4,8 млрд доларів від світових фінансових установ для проєкту.

У тому ж місяці Афганістан і Туркменістан уклали угоди про старт трьох інфраструктурних проєктів. Мова йде про лінію для високошвидкісного інтернету, залізничну колію між двома країнами, а також будівництво лінії електромереж.