Новини, Міжнародні новини

Казахстан зняв обмеження на в’їзд у країну вагонів інших держав

Казахстанські залізниці зняли заборону на в’їзд на територію республіки вагонів інших залізничних адміністрацій, введений на початку літа. Про це повідомляє rzd-partner.ru.

Видання посилається на телеграму голови дирекції Ради із залізничного транспорту держав — учасниць Співдружності (в організацію входять країни з шириною колії, – 1520 мм) Віктора Попова.

«У зв’язку зі зверненням АТ« НК «КТЖ» від 17 серпня 2020 року № 00010 дирекція ради повідомляє про скасування з моменту отримання конвенційної заборони від 11 липня 2020 року № ДП-2120 », – ідеться в документі.

Нагадаємо, казахська залізниця (“КЖТ”) з 15 червня ввела заборону на в’їзд на територію стороннім порожнім піввагонам.  Офіційна причина — перевантаженість залізничної інфраструктури. Проте, за даними ЗМІ, реальна причина економічна. Справа у низьких ставках на російські вагони.

Мова йде про демпінг з боку РФ, адже ціна оренди російських вагонів – 4,64 тис. тенге (309 грн) за вагон на добу, у той час як відповідна ставка парку «Казтеміртранса» (належить КТЖ) – 8,5 тис. тенге (567 грн).

Читайте також