З початку року Укрзалізниця перевезла майже 12 млн пасажирів
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

«Ковідні» документи вимагатимуть лише у поїздах далекого сполучення

Після 21 жовтня у приміських електропоїздах документи про «ковід-безпечність» не вимагатимуть. Про це заявив директор філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський під час сьогоднішньої пресконференції, передає Rail.insider.

Зауважимо, що 11 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 1236. Вони передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19.

Згідно з оновленими КМУ правилами перевезень у карантинний період, з 21 жовтня залізничні перевезення у далекому сполученні на «жовтому» та «червоному» рівнях будуть дозволені пасажирам за умови наявності в них одного з документів:

  • документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
  • негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

«Ці норми не стосуються приміських перевезень, навіть тих електропоїздів, які прямують через декілька областей», — наголосив Олександр Перцовський. Також такі вимоги не поширюються на осіб до 18 років.

АТ «Укрзалізниця» забезпечить контроль наявності «ковідних» документів разом із квитком та ідентифікаційним документом на вході у вагон. У випадку відсутності вищезазначених документів провідник або стюард має право не допустити пасажира до поїздки. Повернення коштів за придбані квитки у разі відмови від поїздки здійснюється згідно з правилами перевезень пасажирів.

Товариство також має намір розгорнути мобільні пункти експрес-тестування на найбільших вокзалах країни. Наразі тривають переговори з медичними лабораторіями.

Окрім того, планують забезпечити наявність сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР-тестів у співробітників. «Наразі лише 15% залізничників вакциновані», — зауважив очільник філії.

Пасажирів обов’язково попередять про обмеження: надішлють лист на електронну скриньку. Окрім того, відповідні сповіщення вже є у чат-боті та на сайті з продажу квитків.

Анонсували в УЗ вибіркові перевірки дотримання карантинних вимог по ходу слідування поїздів і закликали пасажирів негайно повідомляти службу підтримки про будь-які випадки порушення оновлених правил проїзду.

Читайте також