Новини, Події

Крупне угрупування викрадачів вантажів із вагонів розкрите на Придніпровській залізниці

Правоохоронцями розкрита діяльність злочинної організації, яка обкрадала вантажні потяги на Придніпровській залізниці. До угрупування входили приблизно 40 осіб. Зловмисники спеціалізувалися на крадіжках із вантажних вагонів міндобрив та вугілля. Впродовж одного дня вони викрадали від 5 до 30 т вантажу: вугілля та мінеральних добрив. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Національної поліції.

Правоохоронці встановили, що на території Придніпровської залізниці в Запорізькій області злочинна організація тривалий час здійснювала крадіжки з вантажних потягів, які перевозили міндобрива та вугілля.

Поліцейські з’ясували, що 34-річний мешканець Запорізької області створив розгалужену злочинну організацію, до якої входили три групи. Водночас до протиправної діяльності були залучені працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Придніпровська залізниця». Загалом злочинна організація налічувала майже 40 осіб.

Зловмисники діяли за налагодженими схемами: викрадали продукцію, коли потяг перебував на залізничній станції або ж під час руху. Встановлено, що впродовж одного дня фігуранти відвантажували від 5 до 30 т вантажу. Потім викрадену продукцію вони збували серед населення суміжних районних центрів, а також через приватних підприємців, які спеціалізуються на реалізації вугілля.

Окрім того, встановлено, що кошти від злочинної діяльності передавалися представникам криміналітету. Наразі встановлено і задокументовано майже 30 фактів злочинної діяльності.

Поліцейські провели 58 санкціонованих обшуків. У результаті вилучено речові докази: мобільні телефони, гроші та банківські картки, чорнові записи, транспортні засоби, які використовувалися під час вчинення злочинів. Крім того, правооохоронці знайшли журнали реєстрації появи сторонніх осіб на залізничних коліях та нестачі вантажу у вагонах, документи щодо руху поїздів, мішки з вугіллям та селітрою.

Співробітники Головного слідчого управління Нацполіції повідомили організатору та 15 активним учасникам злочинного угрупування про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 255 (створення злочинної організації) та ч. 5 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Водночас 12 фігурантів затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Слідчі дії тривають. Поліцейські встановлюють інших учасників злочинної організації, які причетні до її діяльності. Сума збитків буде встановлена після проведення відповідних експертиз.

Як повідомлялося раніше, співробітники Державного бюро розслідувань і Служби безпеки України затримали злочинців, які розкрадали вантажі. Прикриття  забезпечували співробітники поліції в Запорізькій області, які теж входили до угруповання.

Читайте також