Новини, Новини бізнесу, Укрзалізниця

КВБЗ представив новий плацкартний вагон для Укрзалізниці

Крюківський вагонобудівний завод представив новий плацкартний вагон для Укрзалізниці. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію підприємства.

У суботу, 22 березня, відбулися пробігові випробування трьох чергових готових пасажирських вагонів виробництва КВБЗ із замовлення на 66 одиниць. Тестували два купейні вагони типу СВ і один підвищеної місткості — плацкартний.

Зауважується, що раніше КВБЗ не поставляв Укрзалізниці плацкартні вагони.

«Цей вагон зразка 2025 року принципово новий. Залишено лише кузов моделі 61-779. Що стосується ходових частин, гальмівного обладнання, систем життєзабезпечення, безпеки, внутрішнього інтер’єру — то це нові розробки. Разом зі спеціалістами УЗ проведено велику роботу. На заводі виготовлено кілька макетів плацкартного боксу, проведено опитування серед пасажирів. Враховано їхні побажання, внесені значні конструктивні зміни», — зауважується у дописі.

Розповіли у КВБЗ і про особливості нових плацкартних вагонів. Так, вони мають принципово новий інтер’єр у світлих кольорах. Максимально застосовано матеріали із нержавіючої сталі, покращена оббивка полиць. Враховано побажання пасажирів щодо приватності: з’явилися повздовжні перегородки, які відділяють бокси від проходу.

Для зручної подорожі пасажирів на верхніх полицях зменшено розмір багажної полиці, щоб людина могла сісти, скористатися столиком, який тут є і може слугувати для роботи з ґаджетами, розміщення їжі та напоїв.

Для пасажирів на нижніх полицях влаштовано затишний м’який куточок біля вікна, у спинці дивана є газетниця, під полицею — місткий рундук.

Ергономіка вагона — драбинки для пасажирів на верхніх полицях, зігнуті поручні, перегородки, вбудовані ручки — покликана зробити подорож для людей якомога зручнішою, а ще — порадувати око і поліпшити настрій.

Усі пасажири плацкартного вагона матимуть індивідуальні світильники з регуляторами яскравості та можливістю змінювати кут їхнього нахилу, м’яким спектром освітлення, а також розетки з USB-портами.

Чимало уваги конструктори приділили загальному освітленню салону. Адже у плацкартному вагоні немає коридора, а є наскрізний прохід. Він обладнаний суцільною світловою енергозбережною лінією.

У плацкартному вагоні 58 пасажирських місць. Це дев’ять боксів по шість місць, а десятий бокс — чотиримісний. Бокових полиць у ньому немає, бо вагони мають віялові двері, що відкриваються в обидва боки. Залишок місця використано для облаштування шафи з полицями для зберігання чистої білизни чи ще якихось необхідних речей. У традиційних купейних вагонах такого немає.

Подбали на заводі і про покращене купе для відпочинку провідників.

Окрім того, є зміни, які пасажири не бачать, але обов’язково відчують. Зокрема, нововведення у системі кондиціонування та вентиляції. На вагоні виконано два канали: по одному із них нагнітається свіже повітря, інший відповідає за рециркуляцію, тобто забирання повітря на обробку.

Звісно, вагони обладнані санітарними системами закритого типу, сповивальними столиками, на вікнах є два види ролетних затіняючих штор, написи дублюються шрифтом Брайля.

Важливо, що на плацкартному вагоні ще зріс відсоток локалізації, бо все більше вітчизняних підприємств (понад 150) освоюють і постачають матеріали і комплектуючі, вузли та деталі.

На плацкартний вагон, окрім пробігових, очікують також періодичні випробування. Їх проводитимуть спеціалісти ВТК за участі випробувального центру КВБЗ.

Зауважується, що програма випробувань була досить напруженою: перевірка працездатності ходових частин, ударно-тягового обладнання, гальм, внутрішнього обладнання, дверей, систем водозабезпечення, сантехніки, електрообладнання (зокрема й електрозабезпечення від сусіднього вагона), пожежної сигналізації, кондиціонерів в режимі опалення, вентиляції та підтримки заданої температури.

«Поточного місяця на КВБЗ планують закінчити здавання вагонів типу СВ. А у квітні — вже перша партія нових вагонів підвищеної місткості (плацкартних) має приєднатися до своїх побратимів на залізниці», — підсумовується у дописі.

Як повідомлялося раніше, КВБЗ передав Укрзалізниці ще три пасажирські вагони.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також