Міжнародні новини, Новини

Китай створює блокчейн-платформу для обслуговування вантажоперевезень з Європою

Державне управління валютним контролем КНР створює платформу цифрового фінансового сервісу із застосуванням технологій блокчейну. Новація спрятиме вдосконаленню розвитку операцій вантажоперевезень залізничним транспортом між Китаєм та Європою. Про це пише Rail.insider із посиланням на Укрінформ.

Ця платформа надає комплексні послуги з цифрових фінансових операцій, зокрема оформлення заявок на фінансування та надання кредитів. Через платформу отримали фінансову підтримку на загальну суму 1,25 млрд юанів (приблизно 194 млн доларів) 30 підприємств у таких галузях, як логістика та транскордонна торгівля.

Технологія блокчейн особливо ефективна при перевірці достовірності даних та нагляді за повторним фінансуванням.

«Вищезгадана платформа спрямована на підвищення можливостей банків запобігати та контролювати кредитні ризики, розробляти більше кредитних продуктів і скорочувати фінансові витрати для підприємств», — зазначається у повідомленні.

Уточнюється, що блокчейн — це вид бази даних. У ній містяться записи про здійснені угоди або транзакції, причому видалити ці записи не можна, можна лише додати нові. Ще один важливий принцип технології блокчейну — відсутність єдиного контролера.

Як повідомлялося раніше, вантажні залізничні перевезення між Казахстаном і РФ на 80% оформлюватимуться в електронному вигляді.

Читайте також