Міжнародні новини, Новини

Latvijas dzelzceļš має намір активізувати перевезення у сполученні Україна—Латвія

Дочірнє підприємство Латвійської залізниці — Rolling Stock Service — підписало угоду про співпрацю з українським ТОВ «Інтеррейл». Це дасть змогу компанії запропонувати свої послуги ремонту локомотивів та вагонів на українському ринку, передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу Latvijas dzelzceļš.

«Rolling Stock Service швидко почав залучати зовнішніх клієнтів, пропонуючи свої послуги на різних ринках. Одним з найбільших і стратегічно важливих ринків є Україна, де інфраструктура залізниці широко розвинена, а рухомого складу багато», — пояснив голова правління компанії Гіртс Іванов.

Водночас голова правління Latvijas dzelzceļš Маріс Кляйнбергс наголосив, що наразі у Латвії є багато проблем у галузях залізничного транспорту та портової промисловості. Тож компанія має намір використати будь-яку можливість для звернення до потенційних клієнтів і партнерів, підкреслюючи готовність не лише Latvijas dzelzceļš до співпраці, а й усього транспортного коридору Латвії. Зокрема, йдеться про спектр послуг, які пропонують порти, складські та логістичні послуги.

«Із новим керівником Української залізниці Олександром Камишіним обговорили можливості працювати набагато тісніше, аби збільшити обсяг вантажів на залізничному сполученні між нашими країнами, а також можливості поновити пасажирські перевезення у сполученні Київ—Рига», — сказав Маріс Кляйнбергс.

Продовжуючи діяльність щодо популяризації латвійського транзитного коридору, Латвійська залізниця разом із вільними портами Риги, Лієпаї та Вентспілса з 31 серпня по 2 вересня бере участь у транспортно-логістичній виставці Trans Expo Odessa 2021.

У повідомленні зазначається, що основні вантажні перевезення між Латвійською Республікою та Україною — це перевезення з України до латвійських портів. За сім місяців 2021 року залізницею транспортовано 224,9 тис. т вантажу. Це на 10,4 тис. т (або на 4,9%) більше, ніж було перевезено за аналогічний період 2020 року (214,4 тис. т). В тому числі за 7 місяців 2021 року транспортовано 3635 TEU, що на 25,8% більше, ніж за 7 місяців 2020 року. Із цієї кількості 1042 TEU були перевезені до/з України у контейнерному поїзді ZUBR. Це на 14,8% більше, ніж за 7 місяців 2020 року.

Як повідомлялося раніше, Латвійська залізниця отримала сертифікат для ремонту локомотивів з України.

Читайте також