Високий рівень локалізації виробництва локомотивів призведе до їх здорожчання
Новини, Економіка, Новини бізнесу

Локалізація виробництва дозволить створити понад 13 тис. нових робочих місць

На Крюківському вагонобудівному заводі підтримали ініціативи Верховної Ради України та уряду, спрямовані на створення передумов щодо сталого розвитку вітчизняної промисловості шляхом запровадження критеріїв локалізації при здійсненні публічних закупівель. Про це йдеться на офіційному сайті заводу.

«Зазначені ініціативи знайшли своє відображення у проєкті Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» (№3739) та проєкті постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проєкту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що актуальність прийняття зазначених ініціатив визначається тим, що понад 50% українського ринку продукції машинобудування контролюється імпортерами, українська промисловість і передусім машинобудування продовжують стрімко занепадати,  наближуючись в окремих секторах до точки неповернення, а в окремих навіть перетнувши її. За січень-травень 2020 року індекс промислового виробництва в Україні скоротився на 8,7%, порівнюючи з аналогічним періодом 2019 року. А у порівнянні з тим же періодом 2013 року майже на 1/5.

Натомість, у разі підтримання відповідних ініціатив щодо локалізації керівництвом держави, економічний стан України значно покращиться. Як приклад, на КВБЗ, наводять розрахунки експертів Федерації роботодавців України.

«В Україні на сьогодні налічується близько 4000 підприємств – виробників комплектувальних та/або кінцевої продукції, для якої пропонується передбачити обов’язкові умови з локалізації. Реалізації ініціатив Верховної Ради України та Уряду дозволить активізувати виробництво (індекс продукції переробної промисловості збільшиться на 9,18 відсоткового пункту), що сприятиме прискоренню темпів зростання ВВП України на 2,23 в.п., позитивно позначиться на обсягах податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів (на 6,75%), збереженні наявних та створенні 13,3 тис. нових робочих місць. При цьому вдасться уникнути зростання імпорту товарів на 11,2% (близько 6,8 млрд доларів США)», – ідеться в розрахунках економічної вигоди від локалізації виробництва.

Нагадаємо, що Крюківський вагонобудівний завод у січні-червні 2020 року скоротив виробництво вантажних вагонів на 66% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Так, цьогоріч підприємство виготовило 944 вантажні вагони.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також