УЗА підтримує скасування для Укрзалізниці податку на землю — Микола Горбачьов
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Львівські депутати запропонували рішення для збільшення експорту зернових через кордон із Польщею

Львівські депутати запропонували облдержадміністрації проєкт для пришвидшення експорту агропродукції на кордоні з Польщею. Про це пише Rail.insider із посиланням на сторінку депутатки Львівської облради Наталії Галецької у Facebook.

За словами ініціаторки, запропонований пілотний проєкт містить заходи, котрі допоможуть хоча б частково «пришвидшити, здешевити логістику та збільшити обсяги експорту українських товарів, а саме зернових, олійних та кормових культур на 7 млн т на рік через Львівщину».

Для збільшення обсягів експорту залізничним транспортом депутати пропонують таке:

  • залізничному пункту пропуску Рава-Руська—Верхрата необхідно прокомунікувати з відповідними органами влади Республіки Польща та забезпечити роботу в цілодобовому режимі прикордонних, митних і фітосанітарних, карантинних, ветеринарних служб з польської та української сторони;
  • залізничному пункту пропуску Мостиська—Пшемишль необхідно прокомунікувати з відповідними органами влади Республіки Польща щодо можливості відкриття нових станцій перевалки вантажів через цей пункт пропуску у місцях наявності залізничної колії габариту 1520 мм, наприклад у межах термінала Медика—Журавіце.

«Це, у свою чергу, пришвидшить та здешевить логістику та дасть змогу збільшити обсяги експорту відповідних культур до 5 млн т на рік», — зауважується у дописі.

Окрім того, передбачається пункт пропуску Рава-Руська—Гребенне перепрофілювати винятково для експорту великих обсягів зернових, олійних та кормових сільськогосподарських культур спецавтомобілями.

«При цьому просимо прокомунікувати з відповідними органами влади Республіки Польща та забезпечити роботу в цілодобовому режимі прикордонних, митних та фітосанітарних, карантинних, ветеринарних служб з польської та української сторони. Такі заходи дадуть змогу скоротити тривалість перетину кордону вантажними спеціальними автомобілями з 13 днів до двох. Це, у свою чергу, пришвидшить і здешевить логістику та допоможе збільшити обсяги експорту відповідних культур до 2 млн т на рік (300 автомобілів по 20 т на добу)», — уточнила депутатка.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також