За минулий тиждень нараховано 3,5 млн грн плати за перевантаження
Новини, Перевезення

МІУ на завершальному етапі впровадження Weight Control System

Міністерство інфраструктури України на завершальному етапі впровадження системи автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів для вантажних транспортних засобів (Weight Control System). Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Станом на 12 листопада фахівцями розпочато доопрацювання й розширення функціоналу прототипу системи збору та накопичення даних із зон контролю габаритно-вагових комплексів. Зазначимо, що Weigh Control System розробляється у співпраці з Укртрансбезпекою та Галузевим центром цифровізації і кібербезпеки.

«Ми на завершальному етапі впровадження Weight Control System, що забезпечуватиме автоматичний збір даних з WiM, портів та стаціонарних ГВК, фотофіксацію відмови та розподіл надходжень від штрафів. Уже сьогодні система об’єднує стаціонарні вагові комплекси міст, вагові комплекси філій АМПУ, морського торговельного порту «Південний» та стивідорних компаній, а також пілотні комплекси «Зважування у русі». Наразі триває під’єднання вагових комплексів Бердянського морського торговельного порту та Стивідорної компанії «Ольвія». Крім цього, розпочато процес під’єднання до системи у промисловій експлуатації майданчиків WIM», – зазначив очільник міністерства.

Нагадаємо, протягом січня-жовтня цього року інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено понад 590 тис. транспортних засобів, складено майже 12 тис. актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано майже 111 млн грн плати за перевантаження.

Довідка. Weight Control System – це єдина система контролю зважування автотранспорту та аналізу руху на базі Центру обробки даних габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки. Її впровадження передбачає автоматичну фіксацію перевантажених транспортних засобів та притягнення до відповідальності за перевищення габаритно-вагових норм, а також планування ремонту та реконструкції дорожньої мережі на основі фактичних даних про транспортне навантаження та інтенсивність руху. Система об’єднує в собі Центр обробки даних (ЦОД ГВК), системи отримання інформації з комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») Укртрансбезпеки, Укравтодору та інших утримувачів доріг, з мобільних та стаціонарних пунктів зважування автотранспорту, а також з вагових комплексів портів та стивідорних компаній. Додатково планується включити в це рішення системи відеофіксації та метеостанції для повного контролю.

Читайте також