Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

На Львівщині планують відремонтувати колії до прикордонної станції Нижанковичі

Залізничники та місцеві посадовці оглянули залізничну колію на дільниці Старжава—Хирів—Нижанковичі у межах підготовки проєктно-кошторисної документації для відновлення колії. Про це пише Rail.insider із посиланням на сайт Львівської ОВА.

Зазначається, що працівники управління транспорту та зв’язку ОВА спільно з представниками громадськості, регіональної філії «Львівська залізниця» та проєктними організаціями здійснили виїзд на територію Хирівської і Добромильської територіальних громад. На місці оглянули залізничну колію на дільниці Старжава—Хирів—Нижанковичі, щоб визначити проєктувальні роботи.

Водночас повідомляється, що Хирівська та Добромильська громади, територією яких проходить ця залізниця, задекларували готовність виступити замовниками розробки проєктно-кошторисної документації для відновлення дільниці. Під час виїзду визначили технічні завдання, які необхідно врахувати за складання проєктно-кошторисної документації. При цьому напрацьовується механізм відновлення залізничного сполучення Загуж (Польща)—Хирів (Україна) з подовженням маршруту в напрямку Нижанковичі (Україна)—Перемишль (Польща).

«На черговій конференції «Європа Карпат», яка відбулася 13–14 травня 2022 року у Красічинському замку міністри інфраструктури України та Польщі вчергове підтвердили важливість відновлення цього сполучення, як і інших нечинних у теперішній час залізничних пунктів пропуску, і задекларували продовження робіт у цьому напрямку. Учасники конференції особливо відзначили важливість відновлення колись наявних залізничних сполучень з точки зору перенаправлення експорту української продукції з заблокованих українських портів і використання для цього потужностей залізничного транспорту», — наголосив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Як повідомлялося раніше, нещодавно Польська залізниця анонсувала старт реконструкції євроколії за маршрутом Перемишль—Нижанковичі—Хирів («Лінія 102»).

Читайте також