Міжнародні новини, Новини

Очільника Литовських залізниць відправляють у відставку через транзит добрив з Білорусі

Правління компанії «Литовські залізниці» відправила у відставку її очільника — Мантаса Бартушку. На рішення вплинула ситуація з перевезеннями добрив «Білоруськалія», що потрапив під санкції США. Про це пише Rail.insider із посиланням на babel

Як заявив глава правління компанії Кястутіс Шлюжас, рішення про звільнення Мантаса Бартушки ухвалено з метою мінімізації репутаційних ризиків.

Під час засідання ради директорів Мантас Бартушка пояснив, що компанія продовжила перевезення білоруських добрив після 8 грудня (коли набрали чинності санкції проти «Білоруськалія»), оскільки мала укладений контракт і вже отримала передоплату. Він також розповів, що намагався уникнути фінансових втрат для компанії.

Натомість Кястутіс Шлюжас зазначив, що рада директорів погоджується з позицією, що вантажопотік компанії «Білоруськалій» через територію Литви може бути припинений лише за наявності для цього «міцної правової основи», а нині, як запевняють юристи, вона відсутня. Він також наголосив, що компанія може припинити транзит добрив з Білорусі у трьох випадках: якщо ЄС ухвалить нові санкції, якщо Литва ухвалить закон, що забороняє перевозити добрива, чи якщо Литовська залізниця знайде законний спосіб розірвати контракт.

Як повідомлялося раніше, у Литві можуть заборонити транзит білоруських добрив.

На фото: Мантас Бартушка

Читайте також