Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Одеська влада компенсуватиме УЗ 5 млн на рік витрат на маршрут Одеса—Ізмаїл

Керівництво АТ «Укрзалізниця» та Одеської обласної влади підписало меморандум у межах реалізації пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських приміських перевезеннях. Згідно з документом місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 5 млн грн на рік витрат на організацію маршруту Одеса—Ізмаїл. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу АТ «Укрзалізниця».

За словами голови правління товариства Олександра Камишіна, Одеська область стає флагманом впровадження європейської практики замовлення послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом. «Саме завдяки підписаному меморандуму в межах впровадження механізму PSO ми змогли запустити на маршруті Ізмаїл—Одеса сучасний дизель-поїзд. Найближчим часом аналогічні проєкти будуть реалізовані й в інших областях країни», — зазначив він.

Окрім того, очільник АТ «Укрзалізниця» наголосив, що модель PSO — найвигідніша для всіх сторін перевізного процесу, адже вона закріплює надання послуги, що становить загальносуспільний інтерес, та відповідну компенсацію від місцевої влади. «Маємо велику надію на парламентарів, адже модель PSO закріплена у проєкті закону «Про залізничний транспорт» у новій редакції, який проходить аналіз у Верховній Раді. Впевнений, що в короткі терміни цей надважливий документ буде прийнято й Укрзалізниця отримає потужний вектор розвитку. А поки ми, не чекаючи документа, робимо перші важливі кроки у напрямку найкращого сервісу для наших пасажирів», — підкреслив Олександр Камишін.

Зауважимо, що 20 листопада АТ «Укрзалізниця» запустило «Дунайський експрес» сполученням Ізмаїл—Одеса. На маршруті курсуватиме сучасний дизель-поїзд виробництва Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3. У його складі — 3 вагони, або 170 місць. Вартість квитка становитиме 189 грн.

Поїзд № 7002/7001 Одеса—Ізмаїл вирушатиме з Одеси щодня о 19:50 та прибуватиме до Ізмаїлу о 00:32. Зворотно поїзд вирушатиме о 01:29 та прибуватиме до Одеси о 06:11. Експрес робитиме зупинки на станціях: Білгород-Дністровський, Кулевча, Сарата, Арциз, Главані, Дзинілор та Котлабух.

Як повідомлялося раніше, АТ «Укрзалізниця» анонсувало запуск нового сполучення між Одесою та Ізмаїлом.

Public Service Obligation (PSO) — ринкова модель замовлення транспортних послуг, при якій держава або місцева влада оплачують перевізнику вартість соціально значущих маршрутів. Такий механізм впроваджено в європейських країнах, таких як Німеччина, Нідерланди, Латвія, Болгарія, Чехія. 

Читайте також