Обсяги залізничних перевезень залежать від динаміки ВВП і пром виробництва. Зростає ВВП – ростуть перевезення, падає ВВП – відповідно падає і виробництво. Підвищення тарифів не призведе до падіння обсягів. Про це у своєму Facebook написав директор департаменту стратегічного розвитку та інвестиційної політики «Укрзалізниці» Антон Саболевський
За словами Саболевського, показовим є 2005 рік, коли тарифи були проіндексовані на 40% і обсяги зросли на 6%, тому що було зростання ВВП. Скорочення ж обсягів в останні 5 років викликано зовнішніми факторами:
“а) тимчасова окупація Донбасу і втрата виробничих потужностей, як у добувній, так і в переробній промисловості; б) скорочення обсягів експорту, як металів, так і машинобудування; в) обмеження з боку країн Митного союзу з імпорту український товарів і переорієнтація експорту не на українські порти. Якщо порівнювати 2018 рік з 2013 рік, то з 120 млн тонн скорочення – більше 80% це кептивні вантажі жд: вугілля, руда та Мінбуд” – перелічує ці фактори Саболевський













