Міжнародні новини, Новини

Польща може закрити залізничні переходи на кордоні з Білоруссю

У зв’язку з ситуацією з мігрантами на білорусько-польському кордоні влада Польщі заявила про можливе закриття прикордонних переходів, зокрема і залізничних, на кордоні з Білоруссю. Про це пише Rail.insider із посиланням на ЦТС.

Зауважимо, що наразі Білорусь — важлива ланка залізничного транзиту на напрямку Китай—ЄС.

За словами очільника польського МВС Маріуша Каміньського, Польща має багато варіантів впливу на білоруську сторону, яку Варшава вважає організатором міграційної кризи на кордоні. «Вони чудово знають, що ми можемо ось-ось закрити інші переходи, зокрема залізничний рух», — сказав міністр.

«Білорусь — важлива транзитна держава», — зазначив він, наголосивши, що Польща знає, наскільки цей маршрут важливий для транспортування товарів із Китаю.

«Закриття переходу в Кузниці (КПП на кордоні з Білоруссю, — ред.) відбулося після того, як безпосередньо біля цього КПП білоруси спровокували міграційну ситуацію, нелегальний перетин кордону. Це був перший попереджувальний сигнал, — сказав Маріуш Каміньський. — Ми надсилаємо відповідні сигнали. Вони будуть у повній ізоляції — не лише політичній, а й економічній».

Читайте також