Новини, Укрзалізниця

Попри мораторій ДВС намагається стягнути з УЗ 70 млн грн боргу Донецької залізниці

Укрзалізниця має сплатити 70,3 млн грн за електроенергію для Донецької залізниці. І це незважаючи на мораторій на стягнення боргів за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщено на території проведення АТО. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Посадовець зауважив, що 9 вересня 2021 року до ПАТ «Укргазбанк» надійшла платіжна вимога списати з рахунків АТ «Укрзалізниця» 70,3 млн грн + 10% виконавчого збору (остаточне рішення у цій справі було ухвалене у липні). Водночас відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» введено мораторій на стягнення з АТ «Укрзалізниця» боргів за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщено на території проведення АТО. Це стосується і боргів ДП «Донецька залізниця».

«Але департамент Державної виконавчої служби Мін’юсту відкриває виконавче «провадження» № 66591737 і починає процес стягнення з УЗ зазначених коштів… Усі розуміють, що це «ящик Пандори»! Щодо ДП «Донецька залізниця» у провадженні 860 справ на суму 3,3 млрд грн. Не можна стягувати з УЗ кошти після фактичної втрати цих активів, а найголовніше з огляду на об’єктивну картину фінансового стану компанії! Але… закон писаний не для всіх!» — відреагував Валерій Ткачов.

Читайте також