Новини, Події, Укрзалізниця

Посадовці Укрзалізниці привласнили майже 12 млн грн на закупівлі вугілля

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили трьом особам про підозру у заволодінні майном АТ «Укрзалізниця», що завдало державній компанії 11,8 млн грн збитків. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу НАБУ.

Йдеться про:

  • заступника керівника однієї із філій АТ «Укрзалізниця»;
  • керівника відділу матеріально-технічного забезпечення;
  • керівника приватної компанії — переможця торгів.

Уточнюється, що всі посади зазначені на момент вчинення злочину.

У 2018 році одна з філій АТ «Укрзалізниця» провела публічні торги щодо закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів. Слідство встановило, що підозрюваний керівник філії, будучи головою тендерного комітету, спільно з керівником відділу-ініціатора закупівлі, діяли на користь «обраного» постачальника, не допустивши інші компанії до аукціону. Ця компанія і стала переможцем торгів, поставивши вугілля за завищеними на 11,8 млн грн цінами.

Відповідно до висновку товарознавчої експертизи, ринкова ціна 1 т вугілля станом на дату укладання договорів становила 3770 грн, у той час як АТ «Укрзалізниця» підписала договори за ціною 4563 грн.

«Внутрішньою службовою перевіркою АТ «Укрзалізниця» факти зловживань і завищення вартості продукції також були підтверджені, що значно посприяло досудовому розслідуванню», — зауважується у повідомленні.

Дії усіх підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Як повідомлялося раніше, експосадовець УЗ підозрюється у мільйонних зловживаннях.

Читайте також