Новини, Укрзалізниця

Профспілка залізничників активно долучається до протидії агресору

Від початку повномасштабного вторгнення ворога на територію України профорганізації Профспілки залізничників і транспортних будівельників України перерахували майже 4,5 млн грн. Про це пише Rail.insider із посиланням на чатбот «Букса. Помічник залізничника».

Кошти спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, сил тероборони, на організацію евакуації населення, гуманітарну допомогу, допомогу тимчасовим переселенцям, придбання медикаментів, продуктів харчування, засобів особистої гігієни, матраців, одягу, взуття тощо.

Наразі керівництво профспілки обговорило перспективу побудови гуманітарного коридору з Міжнародною федерацією транспортників, яка об’єднує майже 670 профспілок зі 140 країн світу. Цим шляхом до України доправлятимуть гуманітарну допомогу і засоби захисту для залізничників, які перебувають у лавах тероборони.

Уже відгукнулися колеги з Румунії. Нещодавно надійшло дві партії гуманітарної допомоги для вимушено переміщених залізничників та членів їхніх сімей. Їх розподілили по різних регіонах.

Також європейські профспілкові організації продовжують надавати допомогу сім’ям українських залізничників, які вимушені були шукати прихистку в країнах ЄС.

«Профспілка вдячна Міжнародній та Європейській федераціям транспортників, профспілкам зі Швеції — «Union to union» і «SEKO», польській профспілці «Солідарність» за підтримку у боротьбі України проти російських загарбників. Триває тісна співпраця з колегами з Литви, Норвегії та інших країн», — зауважується у повідомленні.

Разом з адміністрацією дорожні, територіальні, об’єднані та первинні профорганізації беруть активну участь у:

  • евакуації людей,
  • забезпеченні необхідним бомбосховищ для залізничників,
  • додатково облаштовують місця для відпочинку поїзних бригад, забезпечують їх харчування,
  • здійснюють тимчасове розселення людей, готують додаткові ліжко-місця,
  • надають автомобільну техніку, насамперед вантажні автомобілі, а також пально-мастильні матеріали тощо.

Крім того, у вільний від роботи час долучаються до допомоги волонтерським організаціям. Надають власні речі та харчі для потреб армії, здійснюють перерахунок особистих коштів.

Не стоїть осторонь і молодіжний актив профспілки. Одні активісти стали до лав захисників нашої держави, а інші налагоджують міжнародні зв’язки і залучають донорів для задоволення термінових потреб.

«На зібрані 350 тис. грн придбали п’ять бронежилетів, три тепловізори, дрон, прилад нічного бачення, термобілизну, устілки, шнурки. Зараз триває збір коштів, щоб викупити замовлені 40 дощовиків», — зазначається у повідомленні.

Члени молодіжної ради допомагають в організації перевезення гуманітарної допомоги, побудові логістики для її отримання, залучають волонтерів для допомоги Укрзалізниці, записують відеозвернення та дають інтерв’ю міжнародним організаціям.

Як повідомлялося раніше, Профспілка залізничників перерахувала 1 млн грн для ЗСУ.

Читайте також